O nás

Společnost PROXIMODESIGN vznikla v roce 2006 velmi neplánovaně a opravdu náhodně. Současný ředitel této společnosti, v té době řešil zásadní přestavbu svého činžovního domu s mnoha bytovými jednotkami.

Vzhledem k tomu, že měl natolik výrazné a od jiných architektů, odlišné představy o řešení bytového i nebytového designu, rozhodl se jít vlastní cestou, kdy si všechny přestavby nejen navrhoval, ale podílel se na jejich realizaci. Z tohoto nenápadného projektu se stala vášeň a záliba, které se nyní aktivně věnuje.

Představa o nových nápadech s sebou ale nesla i problémy při jejich skutečném řešení. Kombinace stavebních prvků v náročném zpracování, či na první pohled nemožném spojení jednotlivých materiálů, přinášela nutnost spolupráce s firmami, které byly schopny provést požadovanou realizaci dle zadání. Postupně tak vznikalo spojení těch nejlepších v daném oboru, aby byl výsledný efekt realizace co možná nejvíce přesvědčivý a nenásilný.

Nejvíce asi způsob práce vystihují slova ředitele společnosti:

V průběhu několika let se mi podařilo vytvořit tým spolupracovníků, kteří rozumí mému zadání, rozumí mému způsobu myšlení. Ti, kdo mi nerozumí, pro mě nepracují. Musím tak s uspokojením říci, že jsem obklopen týmem spolupracovníků od zednických profesí, sádrokartonářů, podlahářů, elektrikářů, instalatérů až po profese uměleckého zaměření – především práce s kovem se sklem, pnutými fóliemi a dalšími materiály, které komponuji do svých návrhů. Samostatnou kategorií je pak realizace nábytku, bytových doplňků kuchyňských linek, které svým materiálem či linií navazují na celkový bytový prostor.

Cílem mé práce není hledat drahá a náročná řešení. Cílem je přijít s nápadem, s myšlenkou se spojením nespojitelného. Mým cílem je vtisknout danému prostoru duši, či skromněji výraz, který má něco vyjadřovat. Cílem je pochopit myšlení a pocity klienta, se kterým jednám. Jen tak se mohu pustit do nápadů a řešení, které vypráví nějaký příběh, touhu, či "pouze" utváří ono pomyslné teplo domova. Mohu tak posunout pocity a představy do skutečných tvarů, světel a stínů, mohu tak navodit prostředí, které je nutné pro danou obchodní, či podnikatelskou činnost.

Pod záložkou REALIZACE, můžete vidět několik mých realizací. Zároveň tam ale neuvidíte opravdu mnoho realizací, kde si klient nepřál, aby unikátnost některých provedení a nápadů byla veřejně přístupná na webových stránkách. Této výsady se dočkáte i vy, pokud mi nedáte souhlas s veřejnou prezentací.

Obývací pokoje Kuchyně Koupelny a WC Ložnice Před a po realizaci